ŠESTNÁSTA NEDEĽA

piatok   26. 7. 2024

Sv. Joachima a Anny,

rodičov Panny Márie - Spomienka

1830 † otec Vendelín Šrámek (6. výročie)

sobota   27. 7. 2024

Sv. Gorazda a spoločníkov

- Spomienka

0730 † Michal a Anastázia Ďurkošoví,

a starí rodičia z obidvoch strán

SEDEMNÁSTA NEDEĽA

V CEZROČNOM OBDOBÍ

28. 7. 2024

0730 za celú farnosť

0900 Húšky: † rodičia Kopiaroví, starí rodičia

a ostatní † z rodiny

1030 za zdravie a ďalšiu pomoc

Sedembolestnej Panny Márie pre celú rodinu

1. Dnes bude po sv. omšiach zbierka pre potreby našej farnosti. Za každý milodar vopred srdečné Pán Boh zaplať!
  2. Misijné združenie Ducha Svätého bude dnes o 1600 hod. v kostole.
  3. Večeradlo s Pannou Máriou bude v stredu o 1730 hod. v kostole. V prípade modlitieb za zomrelého sa večeradlo presúva na najbližší voľný deň.
  4. Upratovanie kostola v sobotu 27. júla prosím aby zabezpečili farníci bývajúci na číslach domov 401 - 425. Pán Boh vám zaplať za túto službu!
  5. Na budúcu nedeľu je 4. SVETOVÝ DEŇ STARÝCH RODIČOV A SENIOROV, ktorý ustanovil pápež František v roku 2021 a každoročne sa slávi v celej Cirkvi na štvrtú júlovú nedeľu blízko sviatku svätého Joachima a svätej Anny, Ježišových "starých rodičov". Nazval ho „sviatkom stretnutia“, ktoré má prehlbovať puto medzi starými rodičmi, deťmi a vnúčatami, medzi manželmi v rokoch alebo medzi mladými a seniormi. Je dobré zapojiť do prežívania tohto dňa deti a mládež a pozvať ich k návšteve starších a osamelých a k modlitbe za starých rodičov. Pápež pripomína, že svedectvo starších ľudí je dôležité a významné, a vyzýva ich, aby "boli učiteľmi pokojného spôsobu života, ktorý je pozorný voči najslabším. Táto misia sa začína vo vlastnej rodine, ale nekončí tam, ale siaha k "mnohým vystrašeným vnúčatám, ktoré sme ešte nestretli a ktoré možno utekajú pred vojnou alebo trpia kvôli nej" na Ukrajine, v Afganistane, Južnom Sudáne alebo na iných miestach sveta. Svätý Otec pozýva starých rodičov a starších ľudí, aby naďalej prinášali ovocie, a navrhuje im, aby osobitným spôsobom prežívali rozmer modlitby.