PIATA

VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

28. 4. 2024

0730 aby si naši vnuci a vnučky založili sviatostné

manželstvá a kresťanské rodiny (č. d. 687)

0900 Húšky: † rodičia, brat, starí rodičia a Jozef

1030 za celú farnosť

pondelok   29. 4. 2024

SV. KATARÍNY SIENSKEJ,

PANNY A UČITEĽKY CIRKVI,

PATRÓNKY EURÓPY

- Sviatok

1830 † rodina Prachárová

utorok   30. 4. 2024

Sv. Pia V., pápeža

1830 † Ján a Helena Matkovičoví,

brat, švagriná a starí rodičia

streda   1. 5. 2024

Sv. Jozefa, robotníka

1830 za pokoj vo svete a v ľudských srdciach

štvrtok   2. 5. 2024

Sv. Atanáza,

biskupa a učiteľa Cirkvi

- Spomienka

1830 † manžel Blažej Jurkovič

a rodičia z obidvoch strán

piatok   3. 5. 2024

SV. FILIPA A JAKUBA,

APOŠTOLOV

- Sviatok

1830 živí a † členovia

Bratstva Božského Srdca Ježišovho

sobota   4. 5. 2024

Sv. Floriána, mučeníka

0730 živí a † členovia

Ružencového bratstva

ŠIESTA

VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

5. 5. 2024

0730 za celú farnosť

0900 Húšky: † rodičia, starí rodičia,

brat a ostatní † z rodiny

1030 † Marián Hajastek

1. Dnes bude po sv. omšiach zbierka pre potreby našej farnosti. Za každý milodar vopred srdečné Pán Boh zaplať!
  2. Večeradlo s Pannou Máriou bude v utorok o 1730 hod. v kostole. V prípade modlitieb za zomrelého sa večeradlo presúva na najbližší voľný deň.
  3. V mesiaci máj budeme sv. omše v robotný deň začínať májovou pobožnosťou s litániami.
  4. Tento týždeň je duchovná obnova k prvému piatku. Spovedať sa bude pred sv. omšami v pondelok až piatok od 1715 hod.
  5. Chorých po domoch vyspovedám v piatok dopoludnia. Prihláste si ich v sakristii.
  6. Nácvik detí, ktoré sa pripravujú na prvé sv. prijímanie bude v piatok 3. mája o 1600 hod. v kostole. Účasť všetkých je bezpodmienečne nutná!
  7. Deviatnik pred prvým sv. prijímaním sa začneme modliť v piatok 3. mája na úvod sv. omše hneď po májovej pobožnosti.
  8. Upratovanie kostola v sobotu  4. mája prosím aby zabezpečili farníci bývajúci na číslach domov 126 - 150. Pán Boh vám zaplať za túto službu!
  9. Prosím prvoprijímajúce deti, aby si v sobotu 4. mája v čase od 1000 do 1100 hod. v sprievode jedného z rodičov vyzdvihli na fare rovnošaty prvoprijímajúcich.
  10. Bohu známi darovali pre potreby našej farnosti 50 € a 500 €. Srdečné Pán Boh zaplať!
  11. PUMIN - púť miništrantov je podujatie, na ktoré pozývame miništrantov, ich rodinných príslušníkov a kamarátov z celého Slovenska. Prebieha v Národnej svätyni v Šaštíne na druhú májovú sobotu, po sviatku sv. Dominika Sávia, patróna miništrantov. Tento rok sa PUMIN uskutoční 11. mája. Témou stretnutia je: Miništrantský COMEBACK k radosti. Doobedňajší duchovný program obsahuje workshopy so zaujímavými osobnosťami, sv. omšu a možnosť pristúpiť aj k sviatosti zmierenia. Po chutnom obede nasledujú športovo-zábavné aktivity. V ponuke sú turnaje vo futbale, florbale a rôzne súťaže na stanovištiach, za ktoré môžu získať zaujímavé ceny. Púť končí krátkou adoráciou. Viac informácií a registráciu na PUMIN nájdete na stránke www.ministranti.sk.
  12. Rádio Lumen pozýva na 17. rozhlasovú púť do Sanktuária Božieho milosrdenstva. Viac informácii nájdete na plagáte na výveske.