Galéria

Page 5 / 6. Showing 8 entries in 48.

««« «« 1 2 3 4 5 6 »» »»»

11. 01. 2009

Krst Niny Šimkovičovej

Ako prvá prijala sviatosť krstu v novom roku 2009 v našej farnosti Nina Šimkovičová, prvá dcéra manželov Lukáša a Lucie Šimkovičovcov. Stalo sa tak na sviatok Krstu Krista Pána 11. januára. Gratulujeme!

29. 12. 2008

Hokejbalový zápas miništrantov v Lopašove

V pondelok 29. decembra sa v Šk-Lopašov aréne uskutočnil hokejbalový zápas medzi miništrantmi z našej farnosti a miestnymi miništrantmi z Lopašova. Zápas sa skončil remízou 2:2, keď naši miništranti inkasovali vyrovnávajúci gól 5 sekúnd pred koncom zápas. Na trestné strieľania vyhrali domáci 2:1. Ďakujeme lopašovskému ŠK a miništrantom za ich pohostinnosť a pekný deň, ktorý sme prežili. Dohodli sme sa, že v lete sa uskutoční vyzývací zápas vo futbale medzi mužstvami miništrantov.

26. 12. 2008

Sviatok sv. Štefana

Na sviatok sv. Štefana, prvého mučeníka k nám aj tento rok prišiel sláviť sv. omšu otec biskup Štefan Vrablec. Blahopriali sme mu k meninám a on sám nám pripomenul, že je to aj 58. výročie od jeho kňazskej vysviacky v Ríme a od primičnej svätej omše. Ad multos annos otec biskup!

Autor fotografií: Peter Šušota

25. 12. 2008

Jasličková slávnosť

Na Božie narodenie nám prváci pripravili krásny duchovný zážitok. S pani učiteľkou Evou Hanzlíkovou, za pomoci mladých zo zboru a rodičov, nacvičili program, ktorý nám predstavili o 15.00 v kostole. Zo sŕdc prítomných sálala radosť a Božie dieťa bolo uctené tak, ako mu patrí.

Autori fotografií: Mária Šušotová

17. 12. 2008

Roráty 2008

V advente sa slávia už tradične rorátne sväté omše každý pondelok, stredu a piatok o 6.30. Zúčastňuje sa na nich pekný počet veriacich a tiež aj do tridsať detí. Je tam tajomná, adventná atmosféra, ktorá umocňuje naše radostné očakávanie Vianoc. Každý deň adventu aj Ježiško na adventom rebríku zostúpi o jeden schodík dolu, a približuje sa do prázdnych jasličiek, ktoré na neho čakajú. Tak ako na neho čakajú aj naše srdcia. Po svätej omši sa deťom na fare ponúka teplý čaj a koláč.

Autorka fotografií: Mária Šušotová

28. 11. 2008

Deti a adventné vence a nielen tie

V piatok 28. novembra popoludní pred prvou adventnou nedeľou, ožil Kultúrny dom v Závode čulou aktivitou. Deti z MŠ a zo ZŠ spolu s niektorými pedagógmi a pánom farárom zorganizovali adventné tvorivé dielne. V sále bolo počuť slovenské koledy a deti vyrábali tie najrozličnejšie adventné či vianočné ozdoby. Piekli a potom zdobili medovníky. Tvorili a zdobili adventné vence, vystrihovali adventné ozdoby na okná, zdobili klinčekmi jablká. Deti sa veľa naučili a ukázalo sa, že sú veľmi šikovné.

Fotografie láskavo poskytla MŠ so ZŠ v Závode

28. 11. 2008

Pani Marta Ucháľová v Závode

28. novembra sme privítali v našej farnosti pani Martu Ucháľovú z Košíc, z Inštitútu Nepoškvrneného Srdca Panny Márie. Po svätej omši sa nám pútavo prihovorila o fatimských zjaveniach panny Márie a ich význame až do dnešných dní. Povedala nám aj svedectvo duchovnej obnovy na jej sídlisku v Košiciach skrze mariánske modlitbové večeradlá.

Autorka fotografií: Jarmila Černá

18. 10. 2008

Púť do Mariazellu

18. októbra 2008 sa zúčastnilo púte do hlavnej rakúskej mariánskej svätyne 90 pútnikov. Púť bola sponzorovaná firmou Richter Rasen.

Page 5 / 6. Showing 8 entries in 48.

««« «« 1 2 3 4 5 6 »» »»»